2024-04-11

Powszechnie przyjęło się powiedzenie, że sport to zdrowie. Jednak podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam o wiele więcej korzyści. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę.

Uczniowie, nauczyciele, pracownicy mają ogromne możliwości do różnego rodzaju aktywności fizycznej w obrębie naszej szkoły. 11 kwietnia 2024 r. to bardzo ważny dzień dla społeczności szkoły, bowiem tego dnia miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Otwarcie poprzedzono przedstawieniem artystycznym o tematyce bogów greckich wykonanym przez uczniów szkoły. Momentem kulminacyjnym uroczystości było przecięcie wstęgi, którego dokonali zaproszeni goście. Chwilę później nastała cisza, która dała początek poświecenia nowego obiektu przez Proboszcza naszej parafii. Etapem końcowym uroczystości był turniej uczniów w piłkę siatkową, skok w dal, bieg na 60 m i 200 m oraz rzut karny w wykonaniu uczniów, dyrektora Jana Majewskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Mariana Kurzynę, Burmistrza Miasta Biłgoraj Janusza Rosłana, zastępcę burmistrza Jarosława Bondyrę, radnego Andrzeja Łęckiego, nauczyciela wychowania fizycznego Jarosława Dołomisiewicza. Dodatkowo 13. Drużyna Starszoharcerska "POCHODNI" im. phm. Tadeusza "Neya" Iwanowskiego przygotowała napój bogów- grochówkę. Po dniu pełnym wrażeń była zbawieniem dla gości. Postarano się również o dekorację- otoczenie boiska zostało udekorowane pracami plastycznymi o tematyce sportowej. Ważnym momentem był bieg ze sztafetą z pochodnią, a następnie zapalenie znicza olimpijskiego. Sztafeta ze zniczem to tradycja od lat związana z Igrzyskami Olimpijskimi. Symbolizuje czystość, prawdę, światło i wiedzę.

To boisko jest dopełnieniem naszego kompleksu sportowego, które obok sali gimnastycznej będzie dawało większe możliwości do uprawiania różnych gier zespołowych, a przez to podniesie sprawność fizyczną i zdrowy rozwój uczniów. Nasi zawodnicy, a szczególnie drużyna piłki ręcznej, dzięki treningom na tym obiekcie będą nadal zajmować czołowe miejsca w rozgrywkach-  nie tylko na szczeblu wojewódzkim.

Społeczność szkolna bardzo cieszy się z nowego boiska, które zapewni komfort i bezpieczeństwo, uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego i sprawi dużo frajdy na co dzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że boisko będzie miejscem, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie swoje skrzydła i przyniesie chlubę naszej społeczności.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabraniamy kopiowania i powielania treści bez zgody admnistratora strony internetowej.

• Uroczyste otwarcie boiska