2024-05-02

Na początku roku szkolnego 2023/2024 Kurator Oświaty w Lublinie zapoznał wszystkich nauczycieli i uczniów z terminarzem eliminacji konkursów przedmiotowych szkół podstawowych województwa lubelskiego. Pierwszy etap szkolny rozpoczął się już 11 października. Kolejny, rejonowy w grudniu, ostatni, wojewódzki w marcu . W konkursach wzięli udział uczniowie naszej szkoły.

Z dumą informujemy, że uczennica klasy 8a, Nikola Szmołda została finalistką etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs ten wymaga od uczestników wiedzy i umiejętności dalece wykraczających poza podstawę programową dla szkoły podstawowej. Obejmował on zadania sprawdzające rozumienie tekstu czytanego, znajomość zagadnień gramatycznych, leksyki, słowotwórstwa oraz wiedzę z zakresu kultury i religioznawstwa krajów angielskiego obszaru językowego. Nauczycielem, który przygotował Nikolę do konkursu jest pani Natalia Kiszczak.

Z radością przekazujemy wiadomość, że uczeń naszej szkoły Karol Bielak z klasy 8b razem z 113. kolegami i koleżankami z całego województwa lubelskiego wziął udział w trzecim, wojewódzkim etapie konkursu biologicznego. Po sprawdzeniu testów konkursowych komisja 16 kwietnia ogłosiła wyniki. Karol Bielak uzyskał tytuł finalisty. Nauczycielem, który przygotował Karola do konkursu jest pani Renata Adaszek.

Serdecznie gratulujemy sukcesów! Szkoła jest z Was dumna!

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabraniamy kopiowania i powielania treści bez zgody administratora szkoły.

• Wyniki konkursów przedmiotowych Lubelskiego Kuratora Oświaty